sobota, 14 czerwca 2014

Kule koralikowe - beaded bead (jak robić)

Wiem, że trochę ostatnio zaniedbałam bloga, ale mam ambitne plany, żeby zająć się nim jakoś bardziej na wakacjach.
Ostatnio pokazałam Wam bransoletkę z koralikowymi kulami, dzisiaj chcę Wam pokazać jak zrobić taką kulkę.

Pod zdjęciem znajduje się uproszczony rozrysowany schemat jak to mniej więcej powinno wygląd i jak przebiegają nitki. Dla lepszej widoczności użyłam kilku kolorów.


1. Nawlekamy 4 koraliki

 2. Potem przewlekamy nitkę przez 4 koraliki według schematu wyżej, żeby lepiej się trzymało można przewlec żyłkę jeszcze raz do uzyskania kształtu kwadracika, jak widać na zdjęciu niżej.3. Dodajemy po jednym koraliku, pomiędzy koraliki z poprzedniego punktu.4. Dodajemy teraz po dwa koraliki pomiędzy koraliki z poprzedniego punktu (w sumie 8)


5. Teraz ciągle będziemy dodawać po jednym koraliku.


6. W między czasie przerabiania naszych koralików wkładamy do nich drewnianego koralika, by nasza kulą przybrała ładny okrągły kształt.7. Gdy wykonamy wystarczającą ilość rzędów koralików ( w moim przypadku 11) przechodzimy do redukowania koralików.


8. Teraz dodajemy 1 koralik pomiędzy dwa koraliki z poprzedniego punkty, następnie przewlekamy samą igłę z żyłką przez następny koraliki i później znowu dajemy 1 koralik potem nie dodajemy koralika przerabiamy samą żyłką itd. (prościej mówiąc koraliki dodajemy co 2) tym sposobem uzyskamy 4 koraliki w rzędzie.
 9. I teraz dodajemy po jednym koraliku pomiędzy koraliki z poprzedniego rzędu. Przy ostatnim rzędzie koralików, radzę przewlec żyłkę dwa razy by koraliki się same nie poluzowały.


I mamy naszą gotową koralikową kulę.
Mam nadzieję, że podoba Wam się mój tutorial oraz, że jest w miarę czytelny, bo powiem szczerze trochę się nad nim namęczyłam, gdyż nie wiedziałam jak to pokazać, żeby było to jako tako zrozumiałe. W razie jakichkolwiek wątpliwości oraz pytań można pisać, z chęcią odpowiem.

3 komentarze:

 1. Bardzo fajny tutek- skorzystam :)
  Jak nazywają się te drobne koraliki? Chodzi mi o firmę. TOHO? I gdzie je kupiłaś? W jakim sklepie?
  Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są koraliki preciosa 8o kupione w sklepie Kadoro :)

   Usuń
 2. Bardzo fajny tutorial, muszę spróbować :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw link do swojego bloga, a na pewno zajrzę
Wspólna obserwacja, jestem na TAK
Jeśli masz jakieś pytania - pisz , chętnie odpowiem :)

Dziękuję za każde odwiedziny i komentarze, motywują mnie one do dalszego tworzenia :)